„Ki a mester két keréken?" és „Kerékpáros Ifjúsági Kupa”

2015. 05. 06., sze - 14:58
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Kerékpáros közlekedésismereti vetélkedők megyei fordulóit tartották meg Veszprémben.

A Veszprém Megyei Balesetmegelőzési Bizottság 2015. május 5-én rendezte meg a „Ki a mester két keréken?" és a „Kerékpáros Ifjúsági Kupa” elnevezésű országos közlekedésismereti megmérettetések megyei döntőjét. Az ATI (Megyei Autóközlekedési Tanintézet Veszprém Kft.) rutinpályáján megtartott versenyeken a rendőrkapitányságok által szervezett területi fordulókon kiemelkedő eredményt elért tanulók vehettek részt.

A „Ki a mester két keréken?" versenyen résztvevő 10-12 éves diákok először KRESZ-tesztet töltöttek ki, majd ügyességi pályán adtak számot kerékpáros tudásukról, végül a városi forgalomban is megmutathatták, hogy milyen szabályosan tudnak közlekedni. A fiú kategóriában Tóth Krisztián (Tapolca - Bárdos Lajos Általános Iskola), a lányoknál Hollósi Georgina (Várpalota - Nepomuki Szent János Római Katolikus Általános Iskola) nyerte meg a megyei fordulót, ezzel továbbjutva az országos döntőre. Az első helyezettek 2015. július 7-én és 8-án képviselhetik Veszprém megyét a bajai országos megmérettetésen.

A „Kerékpáros Ifjúsági Kupa" megyei döntőjén az általános iskolás korosztályból a területi fordulók legjobbjai vehettek részt. A verseny tétje az volt, hogy ki képviseli Veszprém megyét a 2015. május 19. és 21. között Gyulán megrendezésre kerülő országos döntőn. Az általános iskolás korosztály kerékpározásban mérte össze mind elméleti, mind gyakorlati tudását. Leány kategóriában Pahola Virág (Balatonfűzfő – Irinyi János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) nyerte a versenyt, a fiúk kategóriájában Kovács Gábor (Balatoncsicsó - Nivegy-völgyi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokó Művészeti Iskola) állhatott a dobogó felső fokára.