Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa Csongrád megyében

2017. 03. 26., v - 07:22
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága ebben az évben tizenhetedik alkalommal rendezte meg a Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa megyei döntőjét. A versenyen 17 fiatal vett részt.

A 14-19 éves tanulók 2017. március 25-én délelőtt mérték össze tudásukat. A fiatalok elméleti (KRESZ, egészségügyi, bűnmegelőzési) és gyakorlati (ügyességi) tudásukat kerékpáros, segédmotor-kerékpáros, illetve személygépkocsi-vezető kategóriában bizonyíthatták.

A verseny célja volt, hogy a KRESZ-t már ismerő középiskolás diákok részére egy magasabb szintű megmérettetés lehetőségét megteremtse, balesetmentes közlekedésüket elősegítse, továbbá – a versenyzők életkori sajátosságaira is figyelemmel – olyan ismeretanyagot adjon át, mely hasznukra lehet a helyes közlekedési magatartás kialakításában.
A fiatalok Szentesről, Csongrádról, Mindszentről és Szegedről érkeztek a versenypályára. Jelentkezni önkéntes alapon, a megfelelő vezetői engedélyek birtokában lehetett.
„Céljaink között szerepel, hogy a fiatalok figyelmét játékos módon hívjuk fel a helyes közlekedési magatartásra. Nagyon fontos, hogy vannak olyan tanulók, akik tesznek azért, hogy egy biztonságosabb közlekedési kultúra alakuljon ki. Biztos vagyok benne, hogy ennek a jövőben lesz hozadéka.” - mondta el Vad Róbert r. őrnagy, a megyei Balesetmegelőzési Bizottság titkára.

A három kategória legeredményesebb versenyzője képviseli Csongrád megyét 2017. április 25-27. közötti, kaposvári országos döntőn. Idén a kerékpárosok közül Acsai-Varga Kitti, a szegedi Deák Ferenc Gimnázium tanulója végzett az első helyen. A segédmotor-kerékpáros kategória győztese, a tavalyi évhez hasonlóan Szilágyi Károly lett, szintén a szegedi Deák Ferenc Gimnáziumból, végül idén a legjobban autót a csongrádi Bársony István Mezőgazdasági Szakközépiskola tanulója, Kovács Tamás vezetett.