Völgység kupa 2015

2015. 10. 10., szo - 08:50
Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az iskolák közötti versenyt az Aparhanti Általános Iskola nyerte meg.

A Bonyhád Rendőrkapitányság 2015. október 8-án tartotta meg az évente megrendezésre kerülő „Völgység Kupa” elnevezésű kerékpáros versenyét a térség általános iskoláinak 5-ik, valamint 8-ik évfolyamos tanulói részére. A megmérettetésen a bonyhádi, aparhanti, teveli és hőgyészi iskolák vettek részt. A versenyen az általános iskolák diákjai mérethetik meg tudásukat a kerékpáros KRESZ elméleti és gyakorlati részéből.

A Völgység Kupa a 90-es évek második felében egy sajnálatos közlekedési baleset okán indult útjára. A balesetben egy kerékpáros kislány vesztette életét, mert a közlekedési szabályokat nem ismerte megfelelően. A Bonyhádi Rendőrkapitányság a baleset hatására kezdte el szervezni a versenyt baleset-megelőzési jelleggel.

A lányok versenyét Lafferthon Kincső a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium 8/A. osztályos tanulója nyerte meg, a második helyet Virág Szelina, az Aparhanti Általános Iskola 7. osztályos diákja, míg a harmadik helyet Berger Zsófia a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium 8/A. osztályos tanulója szerezte meg.

A fiúknál Studer Barna 8. évfolyamos aparhanti tanuló győzött, a második Kecskeméti Tamás 8/A. osztályos tanuló lett a bonyhádi Petőfi Gimnáziumból, míg a harmadik helyezést az aparhanti Zsók Szabolcs szerezte meg.

Az iskolák közötti versenyt a lányok és fiúk összesített eredményei alapján nagyon szoros „csatában” mindössze 1 pont különbséggel az Aparhanti Általános Iskola csapata (Studer Barna, Zsók Szabolcs, Heidecker Viktória, Virág Szelina) nyerte meg a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium csapata előtt, míg a harmadik a Teveli Általános Iskola csapata lett.

A versenyzők kupát és oklevelet kaptak, valamint kerékpáros biztonsági eszközökkel, felszerelésekkel, tárgyjutalommal gazdagodtak.