Álrendőr rendőrkézen

2014. 09. 17., sze - 14:33
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Borsod megyéig követtek egy álrendőrt és egy álhivatalnokot a XI. kerületi zsaruk.

A páros adományokat gyűjtött egy – az eddigi adatok szerint – be nem jegyzett alapítvány számára. Legutolsó próbálkozásuk során egy rendőrigazolványnak tűnő valamit is felmutattak. Az igazi zsaruk szeptember 8-án tettek bilincset a csuklójukra.

Több tucat adományozó neve szerepelt annak a két férfinak a listáján, akiket jótékony célú adománygyűjtést színlelve elkövetett csalás gyanújával vettek őrizetbe a XI. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozói Miskolcon.

– Hatóságunkhoz szeptember 6-án érkezett a bejelentés – tájékoztat Ficsor Karolina százados, a XI. Kerületi Rendőrkapitányság bűnüldözési alosztályának vezetője. – Egy 47 éves kerületi lakos jelezte, hogy két férfi hivatalos személynek, egyikük önkormányzati alkalmazottnak, másikuk rendőrnek kiadva magát próbált tőle adományt gyűjteni egy olyan alapítvány számára, amelynek elnevezése beteg gyermekek segélyezésére utalt.

Ficsor Karolina százados

 

A bejelentő nem hitt a férfiaknak, egy forintot sem adott, viszont a próbálkozást azonnal jelentette a központi ügyeletnek.

– A két férfiról személyleírást kaptunk a sértettől, majd kiderült, járőreink a két gyanúsítottat igazoltatták a helyszín közelében, és feljegyezték az adataikat – folytatta a százados. – A sértettnek megmutattuk fényképeiket, azonosította őket. Ekkor már tudtuk, hogy a miskolci S. Gábort (36) és a kistokaji M. Tivadart (59) kell keresnünk. Megszereztük mobiltelefonjaik hívószámát, valamint az adománygyűjtéshez használt aláírási íveik fénymásolatát. Egy másik sértett, aki adakozott is az adománygyűjtőknek, a nyilvántartási fotók alapján szintén felismerte a két keresett férfit.

Megkezdődhetett a hajsza. Az adatgyűjtés során a nyomozók csak annyit tudtak megállapítani, hogy solymári ideiglenes szállásukról vélhetően hazatértek Borsod megyei otthonaikba.

– Ezeket az ügyeket kiemelten kezeljük, mert azok, akik magukat rendőrnek kiadva károsítanak meg állampolgárokat, súlyosan veszélyeztetik a rendőrség iránti közbizalmat – hangsúlyozta Ficsor Karolina, aki nyomozó kollégáival szeptember 8-án az esti órákban több száz kilométert autózva eredt a két keresett férfi nyomába.

 

S. Gáborra Miskolc belvárosában bukkantak rá. Állította, teljesen szabályosan gyűjtött pénzt a jótékonysági szervezet javára, a kérdésre pedig, hogy miért hordott magával ehhez egy rendőrigazolvány elhelyezésére szolgáló, rendőrségi címerrel ellátott bőrtokot, azt válaszolta: véletlenül. Nyilván az is véletlen, hogy S. Gábor, aki saját bevallása szerint évek óta munkanélküli, egy közösségi portálon azt hirdeti magáról, hogy a Belügyminisztérium dolgozója.

A másik férfira, M. Tivadarra a kistokaji vasútvonal melletti tanyáján csaptak le a zsaruk. Úgy tett, mintha egyáltalán nem értené, miért mentek érte a rendőrök. Gyanúsítotti kihallgatásuk során mindketten tagadták a bűncselekmény elkövetését.

– A rendelkezésre álló adatok alapján S. Gábort kétrendbeli, szabálysértési értékre, jótékonysági gyűjtést színlelve elkövetett csalás vétségével és ugyanennek egyrendbeli kísérletével, M. Tivadart kétrendbeli, szabálysértési értékre, jótékonysági gyűjtést színlelve elkövetett csalás vétségével és ugyanennek kétrendbeli  kísérletével gyanúsítjuk. Folytatjuk további sértettek felkutatását, így a gyanúsítás változhat – hangsúlyozta a bűnüldözési alosztály vezetője. A gyanúsítottak szabadlábon védekeznek.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Körözött rakományt foglaltak le Csanádpalotán

Osztrák hatóságok által körözött krosszmotort és segédmotoros kerékpárt, valamint műszaki és hajózási eszközöket foglaltak le Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen a magyar rendőrök.

 

Kihasználta jóhiszeműségét

Egy 27 éves tiszapüspöki nő több alkalommal kért pár ezer forintot az idős helybélitől. Az utolsó alkalom azonban nem várt fordulatot vett, és rablás lett a vége.