Telefonon segített

2016. 04. 13., sze - 19:07
Zsaru Magazin

Kiváló helyismeretével telefonon irányítva lépésről lépésre segített ki veszélybe került kirándulókat Kondé Zsolt őrnagy, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság tevékenységirányítási központjának ügyeletvezetője.

A Pilisben kirándult két fiatal nő március 20-án, Dobogókőre indultak. Félreértelmezték a táblát, azt hitték, Dömösről indulva mindössze 1,8 kilométeres túra vár rájuk, ám az csupán a Rám-szakadék kezdetére vonatkozik, onnan még bő 8 kilométerre van Dobogókő.

– Dömösi szállásunkról délután négykor indultunk, előtte vacilláltam, vigyek-e magammal mobiltelefont, mert teljesen ki akartunk kapcsolódni, a biztonság kedvéért végül egyet eltettünk – meséli a 20 éves Anett. – Eredetileg nem terveztünk túrát, de olyan gyönyörű a környék, hogy úgy gondoltuk, 1,8 kilométer nem sok, sötétedésig megjárjuk. Sajnos nem így lett, a Rám-szakadéknál eltévedtünk, és besötétedett. Hívtuk a szállásadónkat, majd a barátomat is, de nem tudtak segíteni. Nagyon megijedtünk, fáztunk is, félelmetes volt a sötét erdőben. Végül a párom hívta a rendőrséget.

– Megkértem Anettet, mondja el, mit lát maga körül – idézi föl Kondé Zsolt őrnagy. – Azt felelte, egy „Zuhanásveszély” feliratú táblát. Egyből tudtam, hol járhatnak, és kértem, forduljanak viszsza, mert az a rész, főleg sötétben, nagyon veszélyes. Mondtam, menjenek vissza a lépcső tetejéhez, majd szinte lépésről lépésre irányítottam őket. Bukkanó, vízmosás és újabb bukkanó után megtalálták a fapallót, majd egy újabb lépcsőn keresztül eljutottak egy kiépített pihenőhelyhez. Mivel legalább százszor túráztam arra, tudtam, a közelében vezet egy aszfaltozott erdészeti magánút, ahova már értük mehet a segítség.

A két nőért a szállásadójuk ment, autóval biztonságban lehozta őket a hegyről.

– Megnyugtató volt Zsolttal beszélni – teszi hozzá Anett. – Rendkívül kedves volt, és nagyon jól elmagyarázta, merre menjünk. Hálásak vagyunk, hogy segített épségben kijutnunk.

– Azt tanácsolom a túrázóknak, hogy mindig teljesen feltöltött mobiltelefonnal induljanak útra. Többször előfordult már, hogy azért nem tudtunk segíteni, mert lemerült a készülékük – ad tanácsot Kondé őrnagy. – Hasznos a jó túrabakancs is, mert az kevésbé csúszik, kisebb a balesetveszély, mint utcai cipőben. Fontos, hogy ne sötétedés előtt induljanak kirándulni, és a túrázóknál mindig legyen víz és meleg ruha.

 

            FERENTZI TÜNDE


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Specialista

A szolnoki rendőrök elfogták azt a 26 éves helyi férfit, aki kétkerekűekre szakosodott, és városszerte többet is ellopott az elmúlt időben.

 

Eltűnt Kiss Dominik

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik a 15 éves fiú eltűnése kapcsán.