Hatból három

2014. 04. 26., szo - 08:36
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Újra megjelentek a trükkös csalók Komárom-Esztergom megyében. Hat próbálkozásból háromszor sikerrel is jártak.

Telefonon keresett fel ismeretlen személy egy piliscsévi férfit 2014. április 25-én. A telefonáló azt állította, hogy az unokája bajban van, és úgy segíthet neki, ha egy nagyobb pénzösszeget átad az idegennek. A bácsi nem hitt a telefonálónak és nem adott neki pénzt.

 

Hasonló módszerrel próbálkoztak egy nyergesújfalui asszonynál ugyanezen a napon. A nénitől unokájára hivatkozva akartak kicsalni pénzt, de a telefonhívás közben az unoka megérkezett, így a telefonáló ezúttal sem járt sikerrel.

 

Neszmélyen két asszonytól is próbáltak meg hasonló ürüggyel pénzt kicsalni. Egyikük rájött, hogy az ismeretlenek nem mondanak igazat és lecsapta a telefont, egy 87 éves néni azonban elhitte, hogy unokája segítségre szorul és átadta az ismeretleneknek a kért összeget.

 

Ugyanezen a napon a csalók két másik is asszonynál sikerrel jártak. Egy 89 éves tárkányi nőt az otthonában kerestek fel és ágyneműt kínáltak neki eladásra. Az ismeretlenek azt állították, hogy a háziorvosa küldte őket, és hogy a drága ágynemű megoldást jelent az ízületi fájdalmakra. A jóhiszemű sértett beengedte az ismeretleneket a lakásába, ahol kifizette nekik a párnáért és a takaróért a kért összeget. Csak akkor jött rá, hogy csalás áldozata lett, mikor a tettesek már messze jártak.

 

Egy 83 éves komáromi asszonyhoz magukat villanyóra leolvasónak kiadva jutottak be ismeretlenek. Azt állították, hogy a nőnek túlfizetése van és megkérték, hogy a visszafizetéshez váltson fel nekik egy 20.000 forintost. A néni ezt meg is tette, majd amikor nem figyelt, a tettesek az egyik szobából eltulajdonították a pénzét.

 

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja az állampolgárok figyelmét, hogy hasonló esetekben mindig járjanak utána, hogy a telefonáló az-e akinek mondja magát! Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítsék a rendőrséget! Ne beszéljenek idegenek előtt, nyilvános helyen magánügyeikről, hiszen ezeket az információkat a bűnelkövetők felhasználhatják. Soha ne nyissanak ajtót idegeneknek, és bármilyen indokra is hivatkoznak, ne adjanak nekik pénzt! Fontos tudni, hogy a szolgáltatóknál nincs készpénz forgalom. Amennyiben valakinek túlfizetése keletkezik, azt a következő havi számlán jóváírják. Ha valaki szolgáltató mnkatársaként mutatkozik be, minden esetben kérjenek tőle igazolványt! Gyanús idegenek látogatása esetén jegyezzék meg személyleírásukat, gépjárművük rendszámát és mondják el a rendőröknek a 107-es vagy a 112-es segélyhívó számok valamelyikén!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Mátrix Projekt: Több mint százmilliós kármegtérülés

A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtótájékoztató keretében számolt be egy országos kiterjedésű, bankkártyaadatok megszerzésére, csalásra és pénzmosásra szakosodott bűnszervezet tagjai ellen befejezett ügy részleteiről.

 

Egy sérült, két gyanúsított

Nem adott elsőbbséget egy motorosnak egy teherautó-sofőr Békésen. A fiatalember elesett, fájlalta a lábát, a sofőr és a kollégája ennek ellenére magára hagyták. A rendőrség befejezte a baleset körülményeinek vizsgálatát.

 

Templomból lopott

Őrizetbe vették a szegedi rendőrök azt a férfit, aki a mórahalmi perselypénzt dézsmálta.

 

Házhoz rendelt rablás

A hevesi nyomozók gyanúsítottként hallgattak ki egy 28 éves helyi férfit, aki egy ételfutár bevételét vette el.

 

Ha ismeri, telefonáljon!

A miskolci rendőrök ismeretlen tettes azonosításához kérik az állampolgárok segítségét.