„Házhoz megyünk!" Sóshartyánban

2017. 11. 29., sze - 10:37
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság és a Salgótarjáni Rendőrkapitányság szakemberei adtak prevenciós tanácsokat.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztályának munkatársai 2017. november 28-án a „Házhoz megyünk!” prevenciós programmal látogattak el Sóshartyánba. Noskó Zsolt címzetes rendőr őrnagy bemutatta az ingatlantulajdonosoknak azokat a vagyonvédelmi eszközöket, melyeket lakásaik, családi házaik védelme érdekében alkalmazhatnak, továbbá Vakarcs József rendőr alezredes és Fehér Katalin köztisztviselő tájékoztatást adott az érdeklődőknek a vagyonvédelemről, az áldozattá válás megelőzéséről.

A program részeként a Gárdonyi Géza Általános Iskola Sóshartyáni Tagintézményében a Salgótarjáni Rendőrkapitányság szakemberei, Bárnai Kinga címzetes rendőr őrnagy és Vojtkovszky Attila rendőr törzszászlós tartott előadást a tanulóknak az áldozattá válás megelőzésének lehetőségeiről, illetve a gyermekek sérelmére elkövetett jogsértéseket elősegítő körülményekről. A diákok kérdéseire válaszolva az előadó beszélt a gyermekek által elkövetett jogsértések sajátosságairól és azok jogkövetkezményeiről is.

A programsorozatot a délutáni órákban egy lakossági fórum zárta, melyen Ponyi Béla rendőr ezredes, a Salgótarjáni Rendőrkapitányság vezetője válaszolt az érdeklődők kérdéseire.  

 

Fogadják meg a bűnmegelőzési szakemberek vagyonvédelmi tanácsait!

- A hétvégi házakban, otthonában lehetőleg ne tároljon a szükségesnél nagyobb értékeket! Amennyiben mégis így tesz, gondoskodjon a védelmükről.

- A bejárati ajtókra érdemes korszerű zárat felszereltetni. Az ajtó anyaga legyen masszív, fém vagy tömör fa. Fontos, hogy a hátsó ajtók, garázsajtók is kellő védelemmel rendelkezzenek.

- Lehetőleg az ablakokat is lássa el többféle biztonsági eszközzel! Ne feledje: a szúnyogháló nem véd meg a betörés ellen.

- Anyagi lehetőségeihez és védendő értékeihez mérten alkalmazzon elektronikai védelmi rendszert! Nem a biztonságon kell spórolni, hiszen a tapasztalatok szerint egy esetleges betörés okozta kár gyakran többszöröse lehet a megfelelő védelmi rendszer beszerzési és felszerelési költségének. Ezek a technológiák (hang- és fényjelző készülék, távriasztás) az által nyújtanak védelmet, hogy jelzik a külvilág számára, ha illetéktelenek akarnak behatolni.

- Értékes ingóságaikról (műszaki cikkek, ékszerek, műtárgyak) lehetőség szerint készítsenek fényképet, és részletes leírást, hogy a lopást követően a rendőrségnek használható információval tudjanak szolgálni, és ha azonosíthatóvá válik az értéktárgy, nagyobb az esély arra, hogy azt visszakapják, és ezzel növeljék az elkövető felderítésének valószínűségét is. Ezeket az adatokat lehetőség szerint ne otthon a számítógépen, vagy a telefonon tárolják, töltsék fel valamelyik ingyenesen használható online tárhelyre!

 

 


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Specialista

A szolnoki rendőrök elfogták azt a 26 éves helyi férfit, aki kétkerekűekre szakosodott, és városszerte többet is ellopott az elmúlt időben.

 

Eltűnt Kiss Dominik

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik a 15 éves fiú eltűnése kapcsán.