Körültekintően a tűzijátékokkal

2018. 12. 28., p - 10:36
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai folyamatosan ellenőriznek.

Pirotechnikai termék kizárólag működési engedéllyel rendelkező üzletből vagy forgalmazó raktárkészletből vásárolható meg. A legális forgalmazási helyeken szakképzett pirotechnikus dolgozik, aki felvilágosítást is ad a termékek biztonságos használatáról. Az illegális árusoktól vásárolt termékek minősége nem ellenőrzött, a magyar nyelvű használati útmutató általában hiányzik, a működtetésük rendkívül balesetveszélyes.

Petárdát birtokolni és felhasználni az év minden napján, így Szilveszter éjjel is TILOS! A rendőrség a petárdát birtoklók és használókkal szemben szabálysértési eljárást kezdeményez, amelynek keretében akár 150.000 forintig terjedő pénzbírságot is kiszabhat.  

A pirotechnikai termékek forgalmazását, árusítását a Pirotechnikai termékeket csak az előírásoknak megfelelően, fokozott óvatossággal használjanak és vigyázzanak, hogy szórakozásuk ne veszélyeztesse sem a saját, sem pedig mások testi épségét!  A rendőrség és a katasztrófavédelem munkatársai összehangoltan ellenőrzik a tűzijátékok forgalmazására felállított ideiglenesen árusító helyeket.

Az ORFK évbúcsúztatáshoz kapcsolódó közleménye IDE kattintva érhető el.

2

1


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Sikertelen próbálkozás

Újabb körözött autót szűrtek ki a forgalomból a magyar rendőrök Csanádpalota autópálya-határátkelőhelyen.

 

Keressük Szabó Milánt

A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 14 éves, hejőbábai fiú eltűnése ügyében.

 

Szkeptikus volt, mégis célt értek a csalók

Egy vármegyénkben élő hölgy az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

 

Kiber7fő

Tanuljunk együtt ezen az online délután-ON-line!

 

Nyert több mint egy milliót vagy mégse…

Egy kazincbarcikai sértett számlájáról 1,1 millió forint ígéretével több mint 5 millió forintot vett le egy álbankár. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalások elkövetői ellen a Mátrix Projekt keretein belül.