Harcos megmérettetés

2017. 11. 29., sze - 10:06
Zsaru Magazin

Színvonalas küzdelmeket láthattak, akik kilátogattak a Terrorelhárítási Központ (TEK) 5. BUDO- és Küzdősportgálájára november 18-án. Az egész napos rendezvény végén összesen 55 egyéni kategóriában hirdettek bajnokot.

A Belügyminisztérium rendészeti szervei, az Országgyűlési Őrség, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Magyar Honvédség és az Országos Mentőszolgálat egész országból érkező küzdősportolói a K-1, a WKF, a kyokushin karate, a grappling és a judo szabályrendszerben mérkőzhettek meg egymással. A rendezvény díszvendége a Vörös Skorpió néven ismert fehérorosz Alekszej Ignashov, többszörös K-1 kupagyőztes, thai box világbajnok volt, aki a gálát megelőző napokban a sportolók felkészülését egy közös edzés tartásával is segítette.

Alekszej Ignashow tartott edzést
Alekszej Ignashow tartott edzést

A gálán küzdőtérre lépett Oroszország különleges alakulata, az Alfa csoport is. Az orosz terrorelhárítók látványos rendvédelmi közelharc-bemutatója után a K-1-ben profi világbajnok, kick-boxban, profi ökölvívásban és muay thaiban is versenyző Görbics Gábor is megküzdött versenyen kívül ukrán ellenfelével.

"

Az összesített csapatversenyt a Készenléti Rendőrség (KR) csapata nyerte, második helyen a TEK alakulata végzett, a harmadik helyet a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) legjobb küzdősportolói szerezték meg.

KUTLÁN EDINA

FOTÓ: MANEK ATTILA

Aranyérmes rendőrök

Antalics Máté őrmester (KR), Bánfi András százados (KR), Benedek Zsolt törzsőrmester (TEK), Bogárdi Mónika őrmester (KR), Bordás Annamária törzsőrmester (Pest MRFK), Busa Gabriella főhadnagy (Csongrád MRFK), Csillag István törzsőrmester (Bács-Kiskun MRFK), Debreceni Ádám őrmester (KR), Domszky Tamás őrmester (BRFK), Droppán Attila törzszászlós (TEK), Fodor István főtörzsőrmester (KR), Géczi Annamária (Miskolci Rendészeti Szakgimnázium), Gönczi János őrmester (KR), Hársch Attila őrmester (KR), Illés Zoltán törzsőrmester (Bács-Kiskun MRFK), Kelemen Máté törzszászlós (TEK), Koncz Viktória törzsőrmester (Repülőtéri Rendőr Igazgatóság), Kovács Gábor százados (TEK), Krasznai Tamás százados (Tolna MRFK), Kulacsik Mirkó törzszászlós (TEK), Lukács Kinga őrmester (Körmendi Rendészeti Szakgimnázium), Magyar Levente törzsőrmester (Szabolcs-Szatmár-Bereg MRFK), Majoros Ármin Mózes törzszászlós (TEK), Mede Zsombor főtörzsőrmester (Tolna MRFK), Mex Alexa törzsőrmester (Veszprém MRFK), Mihovics Szabina hadnagy (Somogy MRFK), Munkácsi Máté törzsőrmester (TEK), Neizer Mór őrmester (Körmendi Rendészeti Szakgimnázium), Pesti Márton törzsőrmester (Bács-Kiskun MRFK), Sallai Dejan törzsőrmester (TEK), Stregova Zsolt százados (Heves MRFK), Tasi Balázs (Szegedi Rendészeti Szakgimnázium), Tófalusi Fanni őrmester (BRFK), Vida György (TEK), Vodenyák Endre főtörzszászlós (Somogy MRFK).

A Legharcosabb női versenyzőnek járó különdíjat Koncz Viktória (RRI) nyerte el, a Legharcosabb férfi versenyző Kelemen Máté (TEK) lett


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Elfogták a gázolókat

A halálos közúti közlekedési balesetet okozó 19 és 20 éves fiatalokat a miskolci rendőrök elfogták és előállították.

 

Elgázolták

Belehalt sérüléseibe a helyszínen egy 55 éves miskolci férfi, akit elütöttek és cserbenhagytak.