Tisztképzés előtt és után

2020. 12. 09., sze - 14:42
Zsaru Magazin

Ismét lehetősége van a hivatásos tiszthelyettesi vagy zászlósi állományba tartozóknak pályázni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán (NKE RTK) induló hároméves nappali tisztképzésre.

Két rendőrrel beszélgettünk, egyikük a szervezésben vesz részt, de saját tapasztalatból tudja, hogy mekkora lehetőség ezen a pályázaton indulni, a másik interjúalany pedig szeptember óta már egyetemi hallgató.

Kovács Marcell főhadnagy, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Személyügyi Főigazgatóság Humánigazgatási Szolgálat utánpótlás-tervezési osztályának megbízott vezetője hat évig szolgált közrendvédelmi területen, dolgozott a III. Kerületi Rend­őrkapitányságon, valamint a Készenléti Rendőrség mélységi ellen­őrzési osztályán. 2017 óta van az ORFK-n.

km
Kovács Marcell főhadnagy

A főhadnagy saját bőrén tapasztalhatta, mekkora a különbség a mostani lehetőség és aközött, ha valaki levelező tagozaton végzi a tisztképzést.

– Akkor még nem volt lehetőség nappali oktatásra jelentkezni – mondja. – A munkám mellett végeztem el az egyetemet. A rendőrség a tanulmányaim támogatása érdekében kötött velem egy tanulmányi szerződést, ami alapján munkaidő-kedvezményt kaptam. A levelező képzést elvégzőket nem nevezik ki automatikusan tisztté, az állományilletékes parancsnok javaslatára – országosan ütemezetten – az ORFK vezetője dönt a kinevezés kérésében. Hatalmas lehetőségnek gondolom, hogy a résztvevők a képzés ideje alatt majdnem a teljes illetményüket megkapják, és ezért az a feladatuk, hogy tanuljanak. Továbbá a végzést követően szakirányuknak megfelelő tiszti beosztásba nevezik ki őket. Ezért is látom nagy előnyét annak, hogy most már a második évfolyamtól indul tiszthelyettesek, zászlósok számára.

Horváth Attila törzsőrmester 2013-ban szerelt fel. A XIII. Kerületi Rendőrkapitányságon, majd a Tiszaföldvári Rendőrkapitányságon dolgozott, aztán került át a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályára.

Horváth Attila törzsőrmester
Horváth Attila törzsőrmester

– 2019 decemberében olvastam erről a lehetőségről. Végiggondoltam, mivel egyébként is szerettem volna jelentkezni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre a közrendvédelmi szakirányra. Első körben a levelező képzés jött számításba, de aztán átgondoltam a lehetőségeket, és végül úgy döntöttem, hogy beadom a pályázatom a szeptemberben indult tisztképzésre. Több dolog miatt billent erre a mérleg nyelve. Az egyik, hogy a diploma megszerzése után automatikusan tiszt leszek, illetve az sem mellékes, hogy megkapom az illetményemet a tanulmányaim során. Amíg jelenléti oktatás volt, nagyon szerettem. Korszerűek a tantermek, a kollégium is nagyon jó. A lakókörletekben két szoba található, négyen lakunk benne. Az első tanévben háromszori étkezést kapunk térítésmentesen.

 

TÁMOGATÁS

A rendőrség a résztvevők támogatása érdekében biztosítja:

  • az első tanévben a térítésmentes kollégiumi elhelyezést, valamint napi háromszori étkezést (reggeli, ebéd, vacsora);
  • a második tanévtől a szakasz- és rajparancsnoki feladatokat ellátók részére térítésmentes kollégiumi elhelyezést;
  • a második tanévtől a teljes állomány részére térítésmentes ebédet;
  • egyenruházati ellátást;
  • sportruházati ellátást;
  • képzési félévenként tanszertámogatást (a rendvédelmi illetményalap 25%-a);
  • korszerű számítástechnikai eszközöket: laptop, laptoptáska, pendrive.


MÁTYÁSI GYÖRGY
FOTÓ: FRANCZ ILONA


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Specialista

A szolnoki rendőrök elfogták azt a 26 éves helyi férfit, aki kétkerekűekre szakosodott, és városszerte többet is ellopott az elmúlt időben.

 

Eltűnt Kiss Dominik

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik a 15 éves fiú eltűnése kapcsán.