2012. február 9., csütörtök
A kamera buktatta le a biciklitolvajokat
2010.07.29. csütörtök 16:32

A biztonsági kamera segítette a kerékpár tolvajok rendőrkézre kerítését az egyik veszprémi társasházban. A július 16-án ellopott, egyenként körülbelül tízezer forintot érő két MBT kerékpárt tegnap a Veszprémi Rendőrkapitányságon átvehették jogos tulajdonosaik.

 

A lopással gyanúsítható 16 éves veszprémi és 20 éves berhidai fiatalembert szerdán előállították a nyomozók a Veszprémi Rendőrkapitányságra. Harmadik társukat még keresik.

 

A Rózsa utcai társasház tárolójából július 16-án tűnt el két kerékpár, a lopásról a tulajdonosok bejelentést tettek a rendőrségen. Az épület bejárati ajtaját „figyelő” biztonsági kamera felvételén jól látszott, ahogy három fiatal aznap este először bejött körülnézni, majd egy órával később ketten visszatértek és rövid időn belül a kerékpárokkal távoztak. A büntetett előéletű 20 éves fiatalembert már tudták hol keressék, de társa sem volt ismeretlen a rendőrök előtt.

 

A fiatalok előállításával nem ért véget a nyomozás, a bicikliken ugyanis már túladtak, és azok több orgazda kezén is átmentek. A nyomozók a „kereskedelmi láncot” követve eljutottak egy papkeszi vállalkozóhoz, aki értesülve a rendőrségi eljárásról önként leszállította a kerékpárokat a Veszprémi Rendőrkapitányságra.

 

Veszprém MRFK Sajtószolgálata