Három nap, hét kerület, harminc ittas vezető
Közlekedési ellenőrzések Pesten és Budán.
Közlekedési ellenőrzések Pesten és Budán.
Meghalt egy 17 éves fiú Battonya határában. Láthatósági mellény nélkül, kivilágítatlan biciklivel kerékpározott, amikor a gyanú szerint egy kombájn elütötte. A gép vezetője elhagyta a helyszínt, de a rendőrök azonosították és előállították.
Előző héten az ittas sofőrök kiszűrésére irányuló akciót tartottak a rendőrök. Eredményeként pár óra alatt öt olyan sofőrrel szemben intézkedtek, akiknél a szonda pozitív értéket mutatott.
A fővárosi rendőrök a kisiskolások pólóin olvasható felirattal is arra kérik az autósokat, hogy ilyenkor fokozottan vigyázzanak a gyerekekre. A Budapesti Rendőr-főkapitányság és a polgárőrség egész szeptemberben fokozott jelenléttel segítik a közlekedést a forgalmas iskolák, óvodák környékén.
A rendőrök 4 óra alatt, 56 gyorshajtót mértek be.
A megengedett sebesség duplájával mértek be a rendőrök egy járművezetőt Ipolyszögön.
A zalai rendőrök a társhatóságokkal közösen ellenőrizték a segédmotorokat a vármegye két városában.
Előző héten 23 olyan sofőrt szűrtek ki a rendőrök, akik ittasan ültek volán mögé, egyikük balesetet is okozott.
Tovább csökkent a gyorshajtások száma az Árpád hídon. Itt az akciósorozat legújabb kétheti mérlege.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai huszonhárom ittas, illetve egy bódult sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év harmincnegyedik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna.
Az együttműködő hatóságokkal közösen tartott a rendőrség fokozott közlekedésrendészeti és mélységi migrációs ellenőrzést.
Az elmúlt hét eseményei röviden.
A Tolna vármegye közútjain közlekedési balesetben elhunytakra emlékeztek a Kölesd határában levő emlékműnél.
A rendőrök vízen is jelen vannak a turizmussal érintett területeken Győr-Moson-Sopron vármegyében.
Szerencsére csak egy fát és egy táblát bombázott le a sofőr.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai tizenhét ittas, illetve egy bódult sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év harminckettedik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna.
Nagy összegű büntetésre számíthat az az autós, aki lakott területen a megengedett sebesség kétszeresével hajtott.
Ketten is életüket vesztették a vármegye útjain az elmúlt napon.
A vármegye közútjain rendszeres a dinamikus forgalom-ellenőrzés civil gépjárműből.
Egy járműszerelvény pótkocsijának rakománya izzik.