Ismét terjednek a rendőrség nevében írt hamis e-mailek

2023. 12. 15., p - 12:21
ORFK Kommunikációs Szolgálat

Újra és újra felbukkannak az olyan valótlan tartalmú levelek, amelyekben feladóként rendőri vezetőket jelölnek meg, és személyes adatokat is tartalmazó válaszadásra szólítanak fel.  

Lássuk az adathalász e-mailekre utaló jeleket:

  • A levél szövege rossz magyarsággal íródott (idegen nyelvű és magyar kifejezések keverése, magázódó és tegeződő forma váltakozása egy szövegen belül).
  • A feladó jól csengő, de valójában nem létező szervezetekre hivatkozik, pl. Országos Rendőrség.
  • A feladó valós, a rendőrség honlapján nyilvánosan is fellelhető személyek nevében írja alá a levelet, de a beosztás már gyakran téves.
  • A rendőrség nem küld fenyegető hangvételű leveleket.
  • A rendőrség nem kommunikál gmail levelezőrendszeren keresztül, hanem Ügyfélkapun, Hivatali Kapun, Cégkapun vagy hivatalos e-mail címről illetve postai úton küld leveleket.  

Ha kétségük támad a küldemény hitelességével kapcsolatban, a "küldő szervezettel" a kapcsolatot ne a levélben található, hanem a rendőrség hivatalos weboldalán olvasható elérhetőségeken keresztül vegyék fel!

Figyelmeztessék hozzátartozóikat is, hogy ne dőljenek be a csalók leveleinek!


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Eltűnt Orsós János

A pécsi rendőrök a lakosság segítségét kérik az 51 éves férfi eltűnése kapcsán.

 

Bírósági eljárást is vonhat maga után!

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc ittas, illetve egy bódult sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év tizenhatodik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna.

 

Rendőrkézen a betörő

A Veszprémi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vettek egy 49 éves budapesti férfit, és kezdeményezték a letartóztatását.

 

Bűnmegelőzési programok nyugdíjasoknak

A Szolnoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési munkatársai a Mátrix Projekt keretében folyamatosan tartanak előadásokat az online csalások megelőzéséről.