A döntőig tekertek

2022. 04. 26., k - 10:40
Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Két kerékpáros közlekedésbiztonsági versenyt rendeztek gyerekeknek Dunakeszin. A viadal győztesei képviselik megyénket az országos megmérettetésen.

Csak az időjárás volt szomorkás 2022. április 23-án, amikor Dunakeszin, a szemerkélő eső ellenére szép számmal gyülekeztek a Kerékpáros Iskola Kupa, valamint a Ki a mester két keréken? közlekedésbiztonsági versenyek megyei döntőjének résztvevői.

Mire az elméleti tudásuk felmérésével végeztek, az eső is elállt, így száraz burkolaton adhattak számot gyakorlati ismereteikről, ügyességükről. Először egy előre összeállított pályán, majd élesben, a közúti forgalomban.

Minden résztvevő remekelt, odatették magukat, koncentráltak, ügyeskedtek, figyelmesek, óvatosak voltak. Két lány és két fiú azonban kiemelkedően teljesített, ők képviselhetik majd Pest megyét az Egerben, illetve Jakabszálláson zajló országos döntőkön.

A Kerékpáros Iskola Kupa nyertesei Varga Dzsenifer, valamint Bakó Ádám lett, a Ki a mester két keréken? versenyben Olasz Réka, valamint Tóth Norbert bizonyult a legjobbnak.

A versenyt végig szurkolta, majd a nyerteseket díjazta dr. Pozsgai Zoltán r. alezredes, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője.

Kedves Dzsenifer, Réka, Ádám és Norbert! Gratulálunk és az országos versenyen is nektek szurkolunk!