Az állatok érdekében

2023. 10. 02., h - 15:02
Zsaru Magazin

Immár második alkalommal szervezett állatvédelmi konferenciát Tatabányán a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztálya. Állatvédelem, állatkínzások, mérgezéses esetek… volt miről beszélniük a résztvevőknek.

Assisi Szent Ferenc, az állatok védőszentje halálának napján, október 4-én tartják az állatok világnapját. A WWF Magyarország, a nemzetközi természet- és állatvédő alapítvány hazai szervezete, október 4-ével, az állatok világnapjával kapcsolatban ekképpen fogalmazta meg honlapján, hogy mi az üzenete ennek a napnak: „Az állatok világnapjának alapelve, hogy az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat. Az ünnep célja, hogy az ember és állat közötti barátságot erősítse, valamint felhívja a figyelmet az együttélés fontosságára. Háziállataink jólétéről mi magunk tudunk gondoskodni, azonban a vadon élő veszélyeztetett fajok megóvásából is kivehetjük a részünket.”

állat

Nem mindenki gondolkodik így. Éppen ezért a jeles nap környékén számos szakmai beszélgetésre kerül sor, amelyeken igyekeznek az állatok tartásával, védelmével kapcsolatos problémákra megoldásokat találni. Néhány napja Tatabányán rendezte meg a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztálya azt az állatvédelmi konferenciát, amelyhez hasonlóra már tavaly is sor került. A téma nem lett kevesebb, nem lett súlytalanabb.

állat

– A tavalyi konferencián szó esett a rendőrségnél használt állatok tartásáról, és arról is, hogy milyen munkát végzünk, hogy véget vessünk az állatkínzásoknak – mondja Bakonyi Katalin főtörzszászlós, a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának munkatársa. – Idén egy kicsit bővítettük a témaköröket, meghívtuk például Deák Gábort, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület mérgezésmegelőzési koordinátorát, aki a mérgezéses esetekről, a felismerés, a keresés és a kutyás nyomkövetés módszereiről tartott előadást. Felszólalt Bátky Gellért, a Duna–Ipoly Nemzeti Park őrkerület-vezetője, ő a természetjárás, túrázás szabályaira hívta fel a fiatalok figyelmét. Arról beszélt, miképpen kellene úgy használnunk a természetet, hogy abban ne tegyünk kárt, és miképpen kell vigyáznunk az ott élő állatok élőhelyére. Dr. Vetter Szilvia az állatkínzók és az erőszakos bűncselekmények elkövetői között lévő összefüggésekre irányította rá a figyelmet, dr. Vaczula József ezredes, a vármegyei bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes beszélt az állatvédelem fontosságáról, példaként említve több, a közelmúltban történt bűncselekményt is.

TRENCSÉNYI ZOLTÁN

FOTÓ: SZABÓ GABRIELLA, RENDŐRSÉG


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Törvényt szegett

A rendőrök őrizetbe vettek egy férfit, aki több elektromos rollerben is kárt okozott, valamint kerékpárokat lopott Hódmezővásárhelyen.

 

Legyünk elővigyázatosak!

A Dombóvári Rendőrkapitányság szervezésében Csalások az online térben címmel lakossági előadást tartottak Kurdon.

 

Minek az embernek ellenség?

Az ismerősétől lopott kulccsal ment lopni annak lakására egy nő Csepelen. Az éber szomszédoknak köszönhetően a rendőrök a helyszínen elfogták.