A motoros szinte mindig sérül

2025. 05. 30., p - 08:52
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Győr-Moson-Sopron vármegye útjain az elmúlt napokban több olyan motoros, kerékpáros és rolleres baleset történt, amelyeknél a két keréken közlekedők megszegték a KRESZ előírásait.

Leggyakrabban az elsőbbségi szabályok be nem tartása, a sebesség helytelen megválasztása, kanyarodási szabályok megszegése állnak a balesetek hátterében, amelyek során a motorosok, kerékpárosok szinte minden esetben megsérülnek.

A kétkerekű motoros járművel utazók baleseti kockázata meghaladja az átlagot. Ennek oka, hogy a motorkerékpárosokat a gépkocsikban jellemző passzív biztonsági megoldások nem védik, így ütközés, elesés esetén testük közvetlen fizikai behatásoknak van kitéve.

Ezért fontos, hogy motorozás közben mindig megfelelő védőfelszerelést viseljen a sofőr és utasa, illetve nagy hangsúlyt kell fektetni az öltözékre is. Az élénk színű bukósisak, a motorosruha és motoros csizma nemcsak könnyebben észrevehetővé teszi a járművet a közlekedés többi szereplője számára, de egy esetlegesen bekövetkező balesetben a súlyos sérülések kockázatát is csökkentik.

A legfontosabb alapelv motorozás közben, hogy mindig mindenki a saját tempójában közlekedjen! Egyesek túlvállalják a sebességet, és ezzel veszélyes szituációkba hajszolják magukat. Kérjük, hogy az úton mindig figyeljenek a többi közlekedőre, legyenek tekintettel a látómező holttereire!

Kérjük, hogy fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:

·  A közúti közlekedési szabályok és a sebességhatárok betartásával, fokozott figyelemmel menjenek bele az előzésbe, kanyarodásba, kikerülésbe!

·  Mindenkor az út-, időjárási-, és látási viszonyoknak megfelelően, fokozott figyelemmel közlekedjenek!

·  Kizárólag kifogástalan műszaki állapotú, és biztonság-technikailag is megfelelő motorkerékpárral vegyenek részt a forgalomban!

·  Viseljenek bukósisakot és megfelelő védőfelszereléseket, amelyek nagymértékben csökkentik a sérülés a kockázatát!

·  Ne megszokásból, rutinból vezessenek!

A legtöbbet mi magunk tehetünk azzal, hogy a KRESZ előírásait betartva, egymásra odafigyelve, toleranciát mutatva veszünk részt a közlekedésben.

… hogy mindenki hazaérjen!


Hírfolyam

 

Továbbra is a legfontosabb a megelőzés

A Delta Program keretében Tolna vármegyében is kiemelt hangsúlyt fordítanak a rendőrök a prevencióra, ezért valamennyi iskolába ellátogatnak, ahol mind a diákokat, mind szüleiket és a pedagógusokat tájékoztatják a kábítószerek veszélyeiről.

 

Eltűnt Gervai Csaba

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság Kemecsei Rendőrőrse a kemecsei férfi felkutatásához kéri a lakosság segítségét.

 

Bilincsben a rabló

A nagykőrösi rendőrök elfogták azt a férfit, aki az utcán rabolt ki egy helyi nőt.