Biztonságos közlekedés kortalanul

2019. 06. 14., p - 09:45
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Kezdő és rutinos sofőrök bizonyíthattak Szolnokon.

A Szolnok Városi Balesetmegelőzési Bizottság Biztonságos közlekedés kortalanul címmel KRESZ és vezetéstechnikai vetélkedőt szervezett kezdő, illetve több évtizedes vezetői engedéllyel rendelkező sofőröknek 2019. június 13-án Szolnokon. Az izgalmas program lehetőséget biztosított a friss jogosítvánnyal rendelkezőknek, hogy mélyítsék, a szépkorúaknak pedig, hogy frissítsék tudásukat. A fiatalok között többen voltak, akik 1 hónapja ültek csak volán mögé, még a tapasztalt vezetők között volt, aki már 50 éve tekeri a kormányt.

A 12 résztvevő kitöltött egy KRESZ tesztlapot, és felfrissíthette elsősegély ismereteit is.   

A rendőrök az izgalmas nap végén mindkét kategóriában eredményt hirdettek.

A kezdőknél:

  • Pál György
  • Németh Zsolt
  • Kocsis Vencel

A szépkorúaknál:

  • Kovács Károly
  • Koppermann László
  • Kovácsné Kovács Erzsébet

A díjazottak oklevéllel, kupával és hasznos dolgokat tartalmazó ajándékcsomaggal térhettek haza.


Hírfolyam

 

Eltűnt Patai Zoltán

A szigetvári rendőrök a lakosság segítségét kérik a 16 éves fiú eltűnése kapcsán.

 

Keressük Váradi Benjamint

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 13 éves, izsofalvai fiú eltűnése ügyében.

 

Forgalomból kiszűrt sofőrök

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc ittas sofőrrel szemben intézkedtek az év 19. hetében.

 

Felismeri?

A Miskolci Rendőrkapitányság csalás miatt keresi azt a nőt, aki más bankkártyáját használva vett fel pénzt.

 

A legfontosabb a megelőzés

A Delta Program keretében Tolna vármegyében is kiemelt hangsúlyt fordítanak a rendőrök a prevencióra is, ezért valamennyi iskolába ellátogatnak, ahol mind a diákokat, mind szüleiket tájékoztatják a kábítószerek veszélyeiről.