Közlekedik a család Győrben

2022. 05. 29., v - 08:24
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Hadarics család nyerte 2022-ben az országos verseny Győr-Moson-Sopron megyei fordulóját.

A „Közlekedik a család” közlekedésbiztonsági vetélkedő megyei döntőjét a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága 2022. május 28-án Győrben rendezte meg.

Rosta Roland rendőr őrnagy megyei baleset-megelőzési titkár a verseny kezdete előtt a korábban meghirdetett SuliMoped pályázat emléklapjait, és a megyei rajzpályázat díjait adta át az ifjú nyerteseknek. A fődíj az óvodai, általános iskolai alsó– és felső tagozatos kategóriában is egy-egy kerékpár volt. A boldog nyertesek a 6 éves Vajas Péter, a 4. osztályos Köd Mirella és a 7. osztályos Kálmán Dominik lett.

1

A „Közlekedik a Család” versenyen 52 család indult el és hét állomáson mérték össze tudásukat. A megmérettetésen korosztályokra szabott feladatokat, többek között KRESZ-, valamint elsősegély ismeretekkel kapcsolatos tesztlapok kitöltését, különböző gyakorlati feladatokat kellett teljesíteni, a felnőttek pedig személyautóval vezetéstechnikai pályán, a legfiatalabbak kerékpáros akadálypályán mutatták meg tudásukat.

2

A megmérettetés megyei fordulójának első helyezettje a Hadarics család lett, második helyen a Tromposch család végzett, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Csicsai család léphetett fel. A nyertesek az ajándékutalvány mellett a rendezvény helyszínét biztosító Skoda szalon munkatársaitól ajándékcsomagokat vehettek át.

3

A vetélkedőn legeredményesebben teljesítő Hadarics család képviseli megyénket az országos döntőn, amelyet 2021. augusztus 26-28. között Somogy és Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendez meg. A fődíj egy ŠKODA Fabia típusú személygépkocsi.

Gratulálunk minden versenyzőnek és a legjobbaknak eredményes felkészülést kívánunk!