Tanévkezdés Bács-Kiskun megyében

2022. 09. 01., cs - 11:14
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az idén is kiemelt figyelmet fordítanak a rendőrök a balesetmentes közlekedésre.

A rendőrség mindig is kiemelt feladatának tekintette a gyermekek védelmét. Éppen ezért az iskolakezdés időszakában a – korábbi évekhez hasonlóan – idén is kiemelt rendőri jelenlét lesz azon oktatási intézmények környékén, ahol ez közlekedésbiztonsági szempontból indokolt, ezzel elősegítve a gyermekek biztonságos közlekedését. Az ilyenkor szokásos kampány során a megyei polgárőrök önállóan is és a rendőrökkel is szoros együttműködésben vannak jelen az iskolák és az óvodák környékén, ahol elsősorban bűnmegelőzési és közlekedésbiztonsági feladatok végrehajtásában segédkeznek. A két szervezet demonstratív jelenléttel kívánja elősegíteni a gyermekek biztonságos közlekedését. Kecskeméten a városrendészet munkatársai is csatlakoztak a nemes feladathoz. A rendőrök kiemelt figyelmet fordítanak a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszerek használatára, valamint a gépjárművezetők jogkövető magatartására, különösen a kijelölt gyalogos-átkelőhely megközelítésére.

A 2008 szeptembere óta működő „Az iskola rendőre” program a 2022/2023-as tanévben is folytatódik. A program célja a gyerekek balesetmentes közlekedésének, szabálykövető magatartásának elősegítése, közlekedési ismereteik bővítése, a biztonságukat veszélyeztető tényezők felderítése, megszüntetése. A rendőrök folyamatosan tartják a kapcsolatot az iskola vezetésével és a szülői szervezettel, részt vesznek az iskolai rendezvényeken és igény esetén tájékoztatókat tartanak.

 Az új tanévben is tovább folytatódnak az iskolai bűnmegelőzési oktatások: a DADA program az általános iskolákban, az ELLEN-SZER a középiskolákban van jelen, az Iskolai Bűnmegelőzési Tanácsadók pedig állandó jelleggel a középiskolákban tevékenykednek. Ezeken felül folytatódik a Drogprevenciós összekötő tiszti hálózat is.

Megyénkben 2022. szeptember 1-én a tanévkezdeti kampány nyitóállomásán, a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskolában a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottság titkára és az iskola rendőre is képviseltette magát. A rendőrök az első osztályos tanulóknak láthatósági matricát, fényvisszaverő hátizsákot, csokoládét, kulacsot, szilikon karkötőt és láthatósági mellényt adtak át.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság megkéri a közlekedőket, hogy időben induljanak el otthonról, valamint fokozott türelemmel és körültekintéssel közlekedjenek.

Valamennyi diáknak sikeres és balesetmentes tanévet kívánunk!


Hírfolyam

 

Talmi csillogás

Akciós aranybefektetéssel csaptak be internetes csalók egy szekszárdi férfit.

 

Bejelentették

A BRFK a gyülekezési törvény alapján bírálja el a „Budapest Büszkeség” rendezvény bejelentését.

 

Roma fórum Veszprémben

A Veszprém Vármegyei Roma Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében tartottak értekezletet a Megyeházán.