Térítésmentes átvizsgálás a „Látni és látszani 2017” program keretében

2017. 11. 19., v - 07:35
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága a Kormányhivatal szakembereinek közreműködésével ingyenes műszaki átvizsgálást tartottak Győrben.

A megyei rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési bizottsága és a Kormányhivatal Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztálya közösen tartott ingyenes átvizsgálást 2017. november 18-án Győrben.

Az őszi-téli megváltozott közlekedési viszonyok váratlan helyzetek elé állíthatják a járművezetőket. A csapadékos időjárás miatt csúszóssá váló utakon, korlátozott látási viszonyok között a balesetek megelőzése érdekében kiemelten fontos a járművek biztonsági berendezéseinek megfelelő állapota.

A térítésmentes program fő célja a figyelem felkeltése és a járművek megfelelő világítási berendezéseinek és műszaki állapotának szankciók nélküli ellenőrzése volt, ezzel is javítva a közlekedésbiztonságot. A felmérésen a 3,5 tonna alatti járművek vehettek részt és a szervezés sikerét bizonyítja, hogy ezen az egy napon is több tucat gépjármű átvizsgálását végezték el a szakemberek. Az ellenőrzés eredményeképpen 13 autóról derült ki, hogy valamilyen probléma volt a műszaki állapotával, míg 14 jármű esetében a világító berendezések tekintetében találtak hibát a szakemberek.


Hírfolyam

 

Már minden múzeum gőzerővel készül az ország legnagyobb kulturális rendezvényére

Szombaton végre elérkezik a nyár legjobban várt programja, hazánk legnagyobb és legnépszerűbb kulturális eseménye: a Múzeumok Éjszakája, amelyre országszerte közel 470 helyszínen, több mint 2900 kulturális programmal várják az érdeklődőket. A múzeumokban már felkészültek a látogatók fogadására, a Rendőrmúzeumban például a kutyás és lovas bemutatókat próbálják, a kiállításra szánt járművek pedig már felsorakoztak az udvaron, hogy június 21-én az „éjszakázók” betekinthessenek a rendőrség kulisszái mögé.

 

Régi módszer új köntösben

Rendőrnek adta ki magát az a telefonáló, aki egy idős férfitól csalt ki több millió forintot. A Mátrix Projekt keretében folytatjuk a harcot a kibercsalók ellen.

 

Rendőrkézen a kajaktolvaj

A balatonfüredi rendőrök elfogtak egy 30 éves győri férfit, aki egy nyaralót tört fel sporteszközökért.

 

Napfényből hűvösre

Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják a balassagyarmati zsaruk azt a váci férfit, akit a DELTA Program keretében fogtak el a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.