A biztonság érdekében „Látni és látszani” Somogyban is

2014. 11. 15., szo - 08:30
Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Közlekedésbiztonsági ellenőrzések a közutakon.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai is közreműködnek az ORFK-Országos Baleset-megelőzési Bizottság által indított „Látni és látszani” elnevezésű kampány végrehajtásában.

 

Az országos kampány honlapja (www.latnieslatszani.hu) folyamatos feltöltés alatt áll, melyen elérhetőek azok a szervizek és optikák, akik csatlakoztak a programhoz, melynek keretében a személy-, illetve tehergépkocsik, a motorkerékpárok és kerékpárok vezetői október 2-től december 12-ig ingyenesen élhetnek azzal a lehetőséggel, hogy az akcióhoz csatlakozott szervizekben járművüket szakemberek átvizsgálják. Az országos fokozott közúti ellenőrzés 2014. november 6-tól december 12-ig tart majd, melynek során a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai teljes körűen és kiemelten vizsgálják a személy-, illetve haszongépjárművek, a motorkerékpárok és kerékpárok világítását, láthatóságát, továbbá a vezetői engedélyben szereplő szemüveg viselését.

 

A Kaposvári Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai 2014. november 13-án Kaposvár belterületén fokozott közúti ellenőrzést hajtottak végre, melynek során feltárt hiányosságokat figyelmeztetéssel és ajándékokkal „szankcionálták”.

 


Hírfolyam

 

Fogócska Örkényben

A dabasi rendőrök elfogták azt a 30 éves férfit, aki bűnügyi felügyeletből szökött meg.

 

Keressük Kovács Krisztofert

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 17 éves, izsófalvai fiú eltűnése ügyében.

 

Mindent látott a kamera

A pécsi rendőrök perceken belül elfogták azt a triót, amelynek tagjai két férfit is kiraboltak az utcán.

 

Díjkitűzés visszavonása

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője visszavonja a 16010/361/2019. bü. számú eljárásban tett díjkitűzését.