Kortárssegítők táboroztak

2025. 07. 09., sze - 10:51
Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrök Balatongyörökön készítették fel a keszthelyi Bűnmegelőzési Irodában önkéntes munkát végző 7. 8. és 9. osztályos diákokat.

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei rendezték meg a már hagyományosnak mondható öt napos kortárssegítő-képző táborukat Balatongyörökön.

A cél, hogy a 24 fiatal az élmények mellett bűn- és baleset-megelőzési ismeretekkel is gazdagodjanak annak érdekében, hogy jobban tudjanak vigyázni magukra és társaikra, és baj esetén tudják, kihez kell fordulni.

A táborozók közösségi, élménypedagógiai foglalkozásokon keresztül ismerkedtek a rendőri munkával. A hasznos tudnivalókat a diákok kommunikációs és játékos önismereti foglalkozásokon sajátították el, amelyeket tovább tudnak majd adni kortársaiknak is.

A mindenki által kedvelt rendőrségi kutyák mellett, ha már a Balaton-parton volt a képzés, a programból nem hiányozhatott a vízirendészeti bemutató és a strandolás sem. Különböző csapatversenyeket szerveztek, volt köztük közlekedési sorverseny, számháború, és még íjászati bemutató is.

A kortárssegítők a nyár hátralévő részében a rendőrség bűnmegelőzési tevékenységeit segítik majd. 


Kapcsolódó oldalak