A kerékpárok védelmében
Győr-Moson-Sopron vármegyében – különösen a megyeszékhelyen –az utóbbi időszakban sajnálatos módon megszaporodtak a kerékpárlopások. A biciklik biztonságos tárolása érdekében kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Ebben az időszakban nagy számban találkozhatunk az utakon kerékpárosokkal, valamint rolleresekkel. Fontos tudni azonban, hogy a nem megfelelően lezárt kétkerekűt a tolvajok előszeretettel tulajdonítják el. A lopáshoz néhány másodperc is elegendő, azonban kellő óvatossággal és megfelelő védelmi eszközök, módszerek alkalmazásával a bűncselekmények nagy része megelőzhető lehet.
Az ellopott rollerek, biciklik több mint a felét nem a nyílt utcáról viszik el, hanem pincékből, lépcsőházakból, tárolókból, sok esetben lezáratlan állapotban. A védekezés tehát többlépcsős: egyrészről meg kell fontolnunk, miként óvjuk a kerékpárt szabadtéren, másrészről pedig arra is gondot kell fordítanunk, hogyan zárjuk azokat a tárolás során.
Egy kis odafigyeléssel az értékek biztonságba helyezhetők:
- Ne hagyja egy pillanatra sem lezáratlanul a kerékpárját!
- Használjon két minőségi zárat (U-lakat, colstock zár)!
- Jól látható, forgalmas helyen – ahol van térfigyelő kamera ott annak látószögében – zárja le a biciklit!
- A kerékpár értékes kiegészítőit (lámpák, GPS-készülék, táskák) mindig vegye le, amennyiben útját befejezte.
- Kerékpárjáról lehetőleg készítsen fényképet, vásárláskor az alvázszámát, egyedi azonosítóját jegyezze fel!
- A tárolásra használt helyiséget is megfelelő védelemmel lássa el!
- Regisztráltassa a biciklijét a BikeSafe programban, ahol a rendőrség adatbázisába rögzítik a kétkerekű adatait, amely lopás esetén megkönnyíti a felderítést! https://bikesafe.hu
- Amennyiben az óvintézkedések ellenére a kerékpárt mégis ellopják, úgy bejelentést tehet a 112-es segélyhívó számon.