Biztonságban, egészségben Somogyváron

2026. 06. 22., h - 12:09
Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Fonyódi Rendőrkapitányság kezdeményezésére június 18-án Somogyváron rendezték meg a Biztonságban, egészségben program legutóbbi rendezvényét, amely kifejezetten a szépkorúak megszólítását célozta meg.

A rendezvény a Pogányvölgyi Alapszolgáltatási Központ, a Lengyeltóti és Környéke Mentőalapítvány, valamint a Somogy Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály szoros együttműködésével valósult meg, melynek célja, hogy az idősebb korosztály a mindennapokból kimozdulva, aktív programokon keresztül jusson hasznos bűn- és balesetmegelőzési tanácsokhoz, csökkentve az áldozattá válás kockázatát. Emellett a résztvevők fontos egészségmegőrzési ismereteket is szerezhettek, valamint szűréseken vehettek részt.
 
A program részeként egy korábban meghirdetett kabalakészítő verseny eredményét is kihirdették, amelyet egy lengyeltóti lakos által készített manó nyert meg. Az eseményen a vármegyei kollégák, az iskolaőrök és a körzeti megbízottak is nagy létszámban képviseltették magukat, hozzájárulva a rendezvény sikeréhez.


Kapcsolódó oldalak