Élmények, tudás és prevenció egy héten át

2026. 06. 26., p - 12:34
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Győr Városi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum támogatásával, idén 33. alkalommal szervezte meg – középiskolás fiatalok számára – nyári táborát a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya.

Az egyhetes program során a résztvevők megismerkedtek a vízi rendészet feladataival, valamint a biztonságos strandolás és fürdőzés legfontosabb szabályaival. Az elsősegélynyújtás és életmentés témakörében gyakorlati ismereteket szereztek kollégáinktól.

1

A diákok ellátogattak a Sopronkőhidai Fegyház és Börtönbe, ahol a büntetés-végrehajtás működésével ismerkedtek meg. Betekintettek a bűnügyi technikusok munkájába, a helyszínelés kulisszatitkaiba és átfogó képet kaptak a zsaruvilág izgalmas mindennapjairól.

2

A tábor zárónapján a Kábítószer-ellenes világnap alkalmából, Szabó Gina vármegyei mentor védőnő, a Széchenyi István Egyetem mesteroktatója és Varga András rendőr őrnagy tartott interaktív előadást a kábítószer- és alkoholfogyasztás egészségügyi, valamint büntetőjogi következményeiről.

3

A tábor célja idén is az volt, hogy közelebb hozza a fiatalokhoz a rendőrség munkáját, erősítse jogkövető szemléletüket, valamint felhívja figyelmüket a felelős döntések fontosságára.


Kapcsolódó oldalak