Tanévet zártak az iskolaőrök Csongrád-Csanád vármegyében
A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2026. június 25-én tartotta meg az iskolaőri szakmai évértékelő értekezletét, amelyen a 2025/2026-os tanév eredményei és tapasztalatai kerültek górcső alá.
A megbeszélésen az iskolaőrök, valamint a helyi és vármegyei koordinátorok mellett képviseltették magukat az oktatási intézmények vezetői és a fenntartók is. M. Toronykőy Márta rendőr alezredes, bűnmegelőzési osztályvezető évértékelő gondolatait követően Szentpéteri Zsolt rendőr alezredes, vármegyei koordinátor összegezte az elmúlt esztendő legfontosabb eseményeit. Szó esett továbbá az iskolaőrök feladatellátásának szerepéről a diákok és az oktatási intézmények biztonságos mindennapjainak támogatásában.
A nap folyamán a résztvevők megosztották egymással a szolgálat során szerzett gyakorlati tapasztalatokat, valamint részletesen áttekintették a nyári hónapok legfontosabb szakmai feladatait és tudnivalóit.