Idősek Világnapja
Az ENSZ először 1991-ben rendezte meg az idősek világnapját, azóta minden év október 1-jén megemlékezünk a Föld mintegy hatszázmillió lakosáról. Magyarországon minden ötödik ember időskorúnak számít, vagyis már betöltötte hatvanadik életévét.