Cél: az online csalások és zaklatások megelőzése

2025. 06. 12., cs - 10:36
Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Pest vármegyei rendőrök eredményt hirdettek a bűnmegelőzési pályázatban

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága pályázatot írt ki a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatói részére a netes csalások megelőzése és az azok veszélyeire történő figyelemfelhívás kapcsán. A versenyen sok hallgató vett részt, akik pályamunkáikkal széles körben és alaposan lefedték a témát.

Június 10-én a rendőrség Teve utcai székházában hirdették ki az eredményt. Az egyetem részéről a projektért felelős oktatók is jelen voltak: a művészeti és kreatívipari karról dr. Bachmann Erzsébet oktatásfejlesztésért és tehetséggondozásért felelős dékánhelyettes, dr. Brittnek Andrea DLA, főiskolai docens, a METU VIK tanszékvezetője és dr. Megyeri Gábor dékán.

Az eseményt Pest vármegye rendőrfőkapitánya, Lauda Zoltán r. dandártábornok nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, a verseny célja az online térben elkövetett bűncselekmények elkövetőivel szembeni aktívabb és hatékonyabb fellépés, mivel a bűnözés lényegesen átalakult az elmúlt években. Az ilyen típusú bűncselekményeknél pedig kifejezetten fontos a prevenció szerepe, amelyhez most a kreatív hallgatók segítéségét kérték.

Ezt követően prof. dr. Kucsera Tamás Gergely, a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora szólt a hallgatósághoz: „Nagy öröm, hogy itt állunk, hogy egy magánintézmény egy állami szervvel együttműködik, és közösen dolgozik azon, hogy a mai világban egy általunk készített eszköz ne forduljon ellenünk.”

Hangsúlyozta, hogy ennek a problémának a megoldása, ha szembenézünk vele, és ezért különösen példaértékű, hogy egy ilyen témában egy magánintézmény és egy állami hatóság együttműködik a fiatalokat is bevonva.

Dr. Megyeri Gábor, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Karának dékánja megemlítette, hogy az interneten elkövetett bűncselekmények nagy veszélyt jelentenek az emberekre, és ezért a megelőzés szerepe mindig aktuális.

Mindannyian úgy jöttünk ki az első találkozóról, hogy éreztük, valami nagyon jó fog történni, hiszen nagyon gyorsan megtaláltuk, a közös értékek mentén mit szeretnénk elérni” – jelentette ki dr. Megyeri Gábor köszöntőjében.

A pályamunkákat szakmai zsűri véleményezte, melynek alapján a képzeletbeli dobogó harmadik fokára Csengeri Szilvia és Vincze Virág Vivien állhatott fel, akik a Ne légy áldozat! című pályamunkát készítették. A második helyen Kocsis Katalin Leszünk barátok? című műve végzett, a legjobbnak járó díjat pedig Tar Vanessza vette át Egérfogó című munkájáért. Különdíjban részesült Balogh Zsolt Kiberbűnözés című edukációs kiadványa. A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vándorkiállítást tervez a pályaművekből, ezzel is felhívja a figyelmet a téma fontosságára.

A sikeres együttműködés terveink szerint a következő tanévben tovább folytatódik a két intézmény között.


Kapcsolódó oldalak