150 méterig jutottak
A körzeti megbízottakba „botlottak” az elkövetők.

A Barcsi Rendőrkapitányság eljárást indított 2013. december 11-én lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt három darányi férfi ellen.
A rendelkezésre álló adatok alapján 2013. december 7. és 2013. december 11. közötti időszakban a három férfi egy darányi telephely zárt raktárába a vaslemez ajtó kifeszítését követően behatolt, és onnan elektromos motorokat, különböző vas anyagokat tulajdonított el.
A terheltek 2013. december 11-én a telephelyen összegyűjtött vasakkal teli kézi kocsit húztak Darány egyik utcáján, amikor a szolgálatot teljesítő körzeti megbízottakba „botlottak”. A rendőröket meglátva menekülésbe kezdtek, befutottak a közeli erdőbe. Az egyenruhások körülbelül 150 méter üldözés és többszöri felszólítás után elfogták a férfiakat, akiket azonnal előállítottak a Barcsi Rendőrkapitányságra.
A körzeti megbízottak és a nyomozók összehangolt munkával a 19 éves Cs. Ferencet, a 23 éves O. Zoltánt és a 28 éves P. Lászlót – szabadlábon hagyásuk mellett – gyanúsítottként hallgatták ki, akik beismerték a bűncselekmény elkövetését.