Ablakfelújításnak indult, vádemelési javaslat a vége
A Balatonfüredi Rendőrkapitányság lezárta a 41 éves pécsi férfi ellen csalás miatt folytatott nyomozást.

Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést egy Balaton-felvidéki településen élő nő, aki még 2022 augusztusában az általa internetre feltett hirdetésre ablakfelújítási munka elvégzésére jelentkezett.
Az anyagköltség átvételét követően a férfi a vállalt munkát nem végezte el, az átvett összeggel a sértett többszöri felszólításra sem számolt el, ezzel 450 ezer forint kárt okozott.
A balatonfüredi rendőrök azonosították a bűncselekmény elkövetőjét, és a 41 éves pécsi férfit csalás miatt kihallgatták. A csaló elmondta, hogy az előleg kérésekor tisztában volt azzal, hogy az igényelt munkát nem tudja elvégezni, az ablakokat nem fogja kicserélni. Szándékosan tévedésbe ejtette a sértettet, majd később elérhetetlen volt a megrendelő számára.
A Balatonfüredi Rendőrkapitányság a nyomozást befejezte, és az iratokat átadta az ügyészségnek.