Az ajtóig jutottak
A szomszéd értesítette a rendőröket a folyamatban lévő lopásról Simontornyán.
A Tamási Rendőrkapitányság eljárást folytat lopás vétség kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt két simontornyai férfi ellen.
Az ügyben egy helyi nő tett bejelentést a rendőrségre 2016. július 2-án délután, mivel észlelte, hogy a vele szemben lévő lakatlan ház udvarába bement két férfi, és éppen az ajtót szedik le a helyéről.
A rendőrök a két 52 éves férfit előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki, mindketten szabadlábon védekezhetnek. Az ügyben a további eljárást a Tamási Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le.
A rendőrség az eset kapcsán is arra kéri az állampolgárokat, hogy figyeljenek oda lakókörnyezetükre, és ha gyanúsan viselkedő személyeket látnak, tegyenek bejelentést a 107-es, vagy a 112-es ingyenes segélyhívó telefonszámok valamelyikén.
Nyaralás előtt pedig célszerű megkérni a szomszédokat, hogy ürítsék a postaládánkat, így nem keltjük azt a látszatot, hogy napok óta nincs otthon senki. Ezzel is elejét vehetjük, hogy
hívogató célpont legyen az otthonunk.