Elfogta a besurranót

2013. 06. 20., cs - 12:13
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Fekete Csaba rendőr főtörzszászlós, herendi körzeti megbízott "karjaiban" kötött ki a besurranó.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Veszprémi Rendőrkapitánysága lopás kísérlet vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást H. Mária mosonmagyaróvári lakos ellen.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 32 éves gyanúsított 2013. június 19-én délelőtt besétált egy herendi gyógyszertárba és ellopott néhány ezer forintot. Nem sokkal később észrevétlenül besurrant egy Herend, Kossuth utcában lakó idős asszonyhoz, majd - miután a sértett, egy 90 éves hölgy észlelte és számonkérte - arra hivatkozott, hogy albérletet keres. Percekkel később a gyanúsított egy Herend, Arany János utcai családnál ugyanezzel az ürüggyel megjelent, de az ott lakók elzavarták. Mikor távozott, az utcán igazoltatta a körzeti megbízott, aki a beszerzett adatok és személyleírás alapján felismerte a besurranót. Elfogta, majd előállította. A veszprémi nyomozók gyanúsítottként kihallgatták a nőt, aki beismerte, hogy minden alkalommal pénzt akart lopni.

H. Máriával szemben a további eljárást - őrizetbe vétele mellett - a Veszprémi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya folytatja le.

 

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság kiemelt figyelmet fordít az időskorúak védelmére. Számos előadás, szórólap és kiadvány mellett – mint a konkrét eset is mutatja - a körzeti megbízottak fokozott jelenlétével törekszünk a bűncselekmények megelőzésére, a bűnözés visszaszorítására.


Kapcsolódó oldalak