Elhajtott a helyszínről, de a rendőrök elfogták

2018. 05. 12., szo - 07:47
Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Bíróság elé állíthatják azt a férfit, aki ittas állapotban okozott sérülés nélküli balesetet, majd elhagyta a helyszínt Pécsett.

Cserbenhagyás vétség, valamint járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást a Pécsi Rendőrkapitányság egy 24 éves helyi férfi ellen. A férfi 2018. február 17-én 5 óra körül Pécsett, a Nagy Imre úton a záróvonalakon és a forgalom elől elzárt területen, valamint a szemközti kanyarodó sávon áthajtva balra kanyarodott személygépkocsijával, majd nekiütközött egy szemből érkező gépkocsinak, amely az ütközés következtében az út melletti füves területre sodródott. A férfi a baleset után elhajtott a helyszínről. A rendőrök rövid időn belül beazonosították, majd lakásán elfogták a balesetet okozó sofőrt, akivel szemben felmerült az alkoholfogyasztás gyanúja, ezért a rendőrök előállították további mintavételre, amely során az orvos megállapította az alkoholos befolyásoltságot. Az intézkedés során az is kiderült, hogy a férfi vezetői engedéllyel sem rendelkezik. A rendőrök a 2018. április 27-én gyanúsítottként hallgatták ki a cserbenhagyót, aki elismerte a bűncselekmények elkövetését.

A gyanúsított ügyében folytatott nyomozást a rendőrség a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat bíróság elé állítási javaslattal megküldte az ügyészségnek.

 


Hírfolyam

 

Nem érte el a célját

A szentendrei rendőrök elfogták azt a férfit, aki egy iskolaigazgatót arra akart kényszeríteni, hogy rúgja ki az intézmény egyik tanárát.

 

Saját csapdájuk fogságában

Az emődi rendőrök az illegális tevékenységet rögzítő vadkamera felvételei alapján azonosították az orvvadászokat.

 

Besurranás

Karikagyűrűt lopott két férfi Egyházasfalun, a rendőrök rövid időn belül elfogták őket.

 

Drogériából lopott

A Dorogi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri az ismeretlen elkövető azonosításában.