Érvényesítő matricát hamisított

2016. 11. 07., h - 09:11
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrség befejezte a nyomozást egy 22 éves férfival szemben, aki diákigazolványán hamis érvényesítő matricát helyezett el és azt kedvezményes utazásra használta fel egy szegedi helyi járatos buszon.

A gyanúsított 2016. szeptember 21-én valamivel 7 óra előtt, az ellenőrzés során tanulóbérlete mellé mutatta be a nevére kiállított diákigazolványt. Az ellenőrnek feltűnt, hogy az okmányon lévő érvényesítő bélyegző hamis, ezért az igazolványt bevonta. A közlekedési társaság feljelentést tett a rendőrségen.   

Az eljárás során kirendelt szakértő megállapította, hogy a matrica hamisítvány. A 22 éves férfit a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, vallomásában elismerte a terhére rótt közokirat-hamisítás bűntettének elkövetését. 

A Szegedi Rendőrkapitányság a nyomozást a napokban befejezte és az ügy iratait bíróság elé állítás javaslatával az illetékes ügyészségnek továbbította.


Kapcsolódó oldalak