Hamis okmányokkal élt vissza
Több különböző bankfiókban nyitott számlát a nő, hamis iratok segítségével.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VI. kerületi Rendőrkapitánysága közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozást folytatott C.C. 25 éves és G.D.T. 33 éves román állampolgárok ellen.
A rendőrök 2015. március 20-án 14 óra 5 perckor egy Budapest VI., Teréz körúti bankfiókban fogták el azt a 25 éves nőt, aki a gyanú szerint több pénzintézetben nyitott forintszámlát, és ehhez egy hamis portugál útlevéllel igazolta magát. A nyomozók a nő ruházatának és táskájának átvizsgálásakor négy különböző bankkártyát, két mobiltelefont, egy laptopot és egy hamis, portugál vezetői engedélyt találtak. C.C. igazoltatása közben a 33 éves férfi megjelent a helyszínen, és társát kereste. Amikor meglátta az intézkedő rendőröket, megpróbált elmenekülni, de a BRFK VI. kerületi Rendőrkapitányságának munkatársai elfogták.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VI. kerületi Rendőrkapitányságának Bűnügyi Osztálya a közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást befejezte és az ügy iratait a napokban vádemelési javaslattal megküldte az illetékes ügyészségnek.