Hamisan vádolta meg ismerőseit a férfi, a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták

2020. 05. 15., p - 09:22
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Várpalotai Rendőrkapitányság befejezte az ügyben folytatott vizsgálatot.

A 65 éves várpalotai férfi 2019. december 22-én 5 óra körül bejelentést tett a rendőrségre arról, hogy ingatlanjának udvaráról talicskát, ekét és vashulladékokat loptak el.

A férfi a bejelentés megtételekor megnevezte az elkövetőket, de már az elsődleges rendőri intézkedés során megállapították a járőrök, hogy nem történt lopás, a férfi nem mondott igazat, az általa említett két várpalotai illetékességű személyt pedig hamisan vádolta meg a bűncselekmény elkövetésével.

A nyomozók kétrendbeli hamis vád bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták a 65 éves férfit.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Várpalotai Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

 


Kapcsolódó oldalak