Hétvégi házakba tört be
A Veszprémi Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai a megyeszékhely egyik lakótelepén fogták el a Szentkirályszabadján bűncselekményeket elkövető szatymazi férfit.

Szentkirályszabadjai hétvégiház-tulajdonosok tettek 2019. március 3-án bejelentést a rendőrségre, hogy az azt megelőző egy hét során ismeretlen tettes négy ingatlanba is betört. Az elkövető három helyszínről ruhaneműt, kozmetikai cikkeket, zseblámpát és villanyrezsót tulajdonított el. A negyedik ingatlanban a bűncselekmény eredményeként csak rongálási kár keletkezett, mivel az ott tárolt értékekben nem jelentkezett hiány.
A veszprémi nyomozók által lefolytatott helyszíni szemlék adatai alapján egy 51 éves férfi került a hatóság látókörébe, mint a bűncselekmények elkövetője. Őt 2019. március 6-án késő délután Veszprém belterületén fogták el a rendőrök, majd előállították a Veszprémi Rendőrkapitányságra, ahol őrizetbe vétele mellett gyanúsítottként hallgatták ki. A szatymazi férfival szemben a nyomozó hatóság három rendbeli lopás vétség és egyrendbeli lopás vétség kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást.