Hivatali dolgozóra támadt

2026. 02. 27., p - 17:53
Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrök azonosították és elfogták azt a férfit, aki folyadékkal öntött le egy szakügyintézőt Zalaszentgróton.

A sértett február 27-én reggel tett bejelentést a Zalaszentgróti Rendőrőrsön, miszerint munkahelye bejáratánál 7 óra 39 perckor ismeretlen elkövető megtámadta.

Adataink szerint a tettes kiszállt egy autóból, eltakarta az arcát és odasétált a sértett mögé, leöntötte egy folyadékkal majd elfutott. Személyi sérülés nem történt.

A Keszthelyi Rendőrkapitányság munkatársai közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett gyanúja miatt indítottak eljárást az ügyben.

A nyomozók széles körű adatgyűjtést végeztek, elemezték a térfigyelő kamerák felvételeit és tanúkat hallgattak meg. Az összehangolt munka eredményeként pár órával később már azonosították is a támadót, akit Türjén fogtak el.

A 49 éves budapesti férfi elszámoltatása és a körülmények teljes körű tisztázása folyamatban van.

.


Kapcsolódó oldalak