Kábítószer-kereskedelem miatt őrizetben
A rétsági rendőrök egy 34 éves férfit vettek őrizetbe.

A rétsági rendőrök 2017. július 19-én a délutáni órákban Rétság belterületén ellenőrizték egy 34 éves nőtincsi férfi gépjárművét és annak utasait. A nyomozók az autó átvizsgálásakor, az utastérben három tablettát, továbbá nejlon tasakba csomagolt, közel 2 gramm mennyiségű fehér port és 4,4 gramm bruttó tömegű kábítószergyanús, zöld színű növényi törmeléket találtak meg és foglaltak le. A rendőrök a férfi lakásán és ahhoz tartozó mellékhelyiségekben házkutatást tartottak, ahol összesen több, mint 60 gramm bruttó tömegű fehér port, tablettákat, zöld színű növényi törmeléket foglaltak le.
A büntetőeljárás során adat merült fel arra vonatkozóan is, hogy a 34 éves férfi két-három havonta kábítószert értékesített egy 33 éves nagyoroszi lakosnak.
A Rétsági Rendőrkapitányság munkatársai a 34 éves nőtincsi férfit kábítószer-kereskedelem bűntett, míg a 33 éves nagyoroszi férfit kábítószer birtoklás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A hatóság tagjai a nőtincsi férfit őrizetbe vették.