Kecsegtető külföldi munka
Kedvező munkalehetőséget hirdettek az interneten. A munkát keresőnek előzetesen pénzt kellett befizetnie a nem létező szerződés megkötéséhez.
Internetes portálon található hirdetésre jelentkezett a gyanútlan áldozat. Telefonos hívásakor készségesen álltak rendelkezésére, közölték a leendő munkahely nevét, a beosztást, de még az indulás helyét és időpontját is.
Két nappal később visszahívták, hogy a szerződés megkötéséhez utaljon át 420 eurót vagy 121 000 Forintot. Az összeg átutalása után érkezett volna a szerződés, amit azonban hiába várt a sértett.
A nyomozás során jutottak el J. Irma 46 éves budapesti lakoshoz. Ellene az Ajkai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya a csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a napokban befejezte és az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg az Ajkai Járási Ügyészségnek.