Két díler őrizetben

2025. 01. 10., p - 12:51
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Egy szolnoki és egy budapesti férfi széles kábítószer-kínálattal várta vásárlóit. Az üzletnek most vége, a fogda falai között gondolkozhatnak tettükről.

A megalapozott gyanú szerint egy 27 éves szolnoki férfi tavaly anyagi haszonszerzésre törekedve több fogyasztónak adott el rendszeresen ecstasy tablettát, füvet és kristályt. A nyomozók még 2024-ben foglaltak le a férfi egyik vásárlójától különböző anyagokat, amelyekről a vegyész szakértő megállapította, hogy azok kábítószernek minősülnek. Társa, egy 32 éves budapesti férfi 2022 óta fedezte életvitelét azzal, hogy 22 ezer forint/gramm áron kokaint, továbbá ketamint, cannabist, kristályt, ecstasyt és LSD-t adott el másoknak. Lakcímén január 8-án kutattak a rendőrök, és nagy mennyiségben kerültek elő a nevesített drogok: 92 g marihuána, 16 g kokain, 625 g amfetamin, 144 LSD-lap és 680 ecstasy tabletta. A szakértő szerint a lefoglalt anyagok hatóanyag-tartalma eléri a jelentős mennyiséget. A rendőrök nemcsak kábítószereket találtak a dílereknél, hanem az értékesítéshez elengedhetetlen digitális mérleget és önzáró tasakokat is, továbbá a vagyonvisszaszerzés keretében lefoglalt pénzzel és mobiltelefonokkal bővült a bűnjellajstrom.

A rendőrök mindkét férfit kábítószer-kereskedelem bűntett miatt hallgatták ki. A budapesti gyanúsítottat őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.


Kapcsolódó oldalak

Hírfolyam

 

Egy élet megmentése

Kétségbeesett anyuka telefonált a rendőrségre, hogy fia végzetes lépésre szánta el magát, azonnali segítséget kér.

 

Segítség, a dílerem meg akar verni!

Valótlan tartalmú bejelentést tett egy vésztői férfi a rendőrségen. A telefonban azt állította, hogy éppen drogot akar venni, de a díler nem ad neki semmit, és fenyegeti, hogy megveri, ezért rendőri segítséget kér. A kiérkező egység nem talált senkit a helyszínen, a telefonálót a lakásáról állították elő erősen ittas állapotban. A valótlan bejelentés miatt indult eljárást a napokban fejezte be a rendőrség.

 

Fokozott ellenőrzés

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el 2025. január 15-én 0 órától 2025. január 20-án 24 óráig.

 

Besurranót keresünk

A budapesti rendőrök az állampolgárok segítségét kérik ismeretlen tettes azonosításához.