Kirabolták a vevőt

2016. 11. 01., k - 09:05
Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Agancsvásárlás ürügyén csalta ki egy elhagyott földútra áldozatát három férfi, majd bántalmazták a sértettet és elvették készpénzét. A Komlói Rendőrkapitányság a napokban vádemelési javaslattal fejezte be az ügyet.

Egy kárászi, valamint két magyaregregyi lakost gyanúsítanak a komlói rendőrök azzal, hogy 2016. május 7-én 15 óra körül egy mágocsi férfit a Szalatnak és Liponya között lévő földes útra agancsvásárlás ürügyén odacsaltak, majd rátámadtak az odaérkező sértettre. A támadók a gépjárművezetőt gázsprayjel lefújták, egy vascsővel bántalmazták és elvették az agancsvásárlásra hozott készpénzét. A bántalmazás során a sértett könnyű sérüléseket szenvedett.

A három férfi ellen - előzetes letartóztatásuk mellett - rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Komlói Rendőrkapitányság. Az egyik magyaregregyi férfi lakásán a házkutatáskor a rendőrök összesen 24 darab, különböző típusú lőszert találtak és foglaltak le, amelynek tartására a férfi engedéllyel nem rendelkezett. A 28 éves férfi ellen a nyomozóhatóság lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt is eljárást indított.

Az ügyet a rendőrök a napokban vádemelési javaslattal fejezték be, és a keletkezett iratokat megküldték az ügyészségnek.  


Kapcsolódó oldalak