Közel 45 millió forintos pénzmosás – videóval

2016. 12. 13., k - 09:58
Budapesti Rendőr-főkapitányság

Az INTERPOL átadta a szerb férfit a magyar rendőrségnek.

Az ORFK NEBEK INTERPOL Magyar Nemzeti Iroda munkatársai kiadatási eljárás keretében 2016. december 12-én 23 óra 15 perckor a Liszt Ferenc Repülőtéren átadták a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozóinak azt a szerb férfit, aki a megalapozott gyanú szerint közel 45 millió forintos pénzmosást követett el.

A nyomozás adatai szerint a Magyarországon elő 51 éves férfi 2008-ban egy korábbi sikkasztásból származó összegből közel 45 millió forintot vett fel több részletben, majd az összeget fiktív jogcímre alapozva más bankszámlákra utalta tovább.

A szerb férfi az eljárás során ismeretlen helyen tartózkodott, ezért ellene 2013 szeptemberében nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki, amely alapján a görög hatóságok 2016 augusztusában elfogták.

A gyanúsítottal szemben a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztálya pénzmosás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja le. A rendőrök előterjesztést tesznek a férfi előzetes letartóztatásának indítványozására.


Kapcsolódó oldalak