Lezárt akta: Embercsempészés miatt kell felelnie

2014. 10. 22., sze - 15:23
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A megalapozott gyanú szerint török és szír határsértőket akart Bécsbe szállítani a 34 éves szerb férfi.

Mint arról korábban beszámoltunk, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztályának munkatársai 2014. október 2-án 8 óra 45 perckor az M5-ös autópálya, bal pályatestén, a 67-es kilométerszelvénynél ellenőriztek egy gépjárművet és annak szerb vezetőjét. A gépkocsiban tartózkodó hét utas - köztük hat török és egy szír állampolgár - magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudta igazolni, ezért elfogták és előállították őket, a kíséretükben lévő három gyermeket a kirendeltség erre alkalmas helyiségében, felügyelet mellett helyezték el.

 

A 34 éves sofőrrel szemben - őrizetbe vétele mellett - a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztálya embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást. A nyomozás adatai szerint a férfi előzetes megállapodást követően, anyagi ellenszolgáltatás fejében akarta a migránsokat Bécsbe szállítani.

 

A nyomozók kezdeményezték a terhelt előzetes letartóztatását, amelyet a Kecskeméti Járásbíróság 2014. október 3-án elrendelt.

 

A rendőrség a nyomozást 2014. október 21-én befejezte, a keletkezett iratokat bíróság elé állítási javaslattal küldi meg a Kecskeméti Járási Ügyészségnek.


Kapcsolódó oldalak