Lezárt akta – Szögekkel, csavarokkal szórta tele az utat

2013. 07. 09., k - 11:25
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Több mint 100 szöget és csavart szórt szét az úton. Akár súlyos baleset is történhetett volna, ha a rendőrök nem észlelik idejében. Az elkövetőt felkutatták, a nyomozást befejezték.

A Jászberényi Rendőrkapitányság büntetőeljárást folytatott közlekedés biztonsága elleni bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt M. János jászárokszállási lakos ellen.

A Jászárokszállási Rendőrörs szolgálatban lévő rendőrei járőrözés közben észlelték, hogy ismeretlen tettes 2013. március 9-én az éjszakai órákban Jászárokszállás belterületén, a Szent István telep egyik utcájában különböző méretű és formájú csavarokat és szögeket szórt szét több négyzetméternyi területen, az úttest teljes szélességében, mellyel a közlekedés biztonságát veszélyeztette. A rendőrök azonnali intézkedésének köszönhetően nem történt személyi sérüléses és anyagi káros közúti közlekedési baleset.

A nyomozás során beazonosították az elkövető személyét. Felkutatták és előállították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 30 éves helyi férfit a Jászberényi Rendőrkapitányságra.

A nyomozóhatóság az ügyet lezárta, a keletkezett iratokat a Szolnoki Járási Ügyészségnek  vádemelési javaslattal megküldte.      


Kapcsolódó oldalak