Lezárt ügyek: Három napon belül bíróság elé állhat a rabló

2014. 02. 09., v - 09:12
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Két órán belül elfogta és bíróság elé állítás céljából őrizetbe vette a rendőrség azt a nőt, aki egy kislánytól erőszakkal elvette a bevásárlásra kapott pénzét.

Rablás bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást a Szerencsi Rendőrkapitányság, mert 2014. február 8-án 12 órakor Mád egyik utcájában egy 8 éves kislányhoz odalépett egy ismeretlen nő és pénzt kért tőle. A sértett miután ezt megtagadta, a támadó a gyermek ökölbe szorított ujjait szétfeszítetve erőszakkal elvette tőle a kezében tartott 300 forintot, majd a helyszínről eltávozott.

A forró nyomon bevezetett intézkedések eredményeként a nyomozók két órán belül azonosították, lakásáról előállították és őrizetbe vették a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható B. Szabina 22 éves helyi lakost.

Az ügyben indított nyomozást a Szerencsi Rendőrkapitányság gyorsított eljárásban, bíróság elé állítással tervezi befejezni.


Hírfolyam

 

Továbbra is a legfontosabb a megelőzés

A Delta Program keretében Tolna vármegyében is kiemelt hangsúlyt fordítanak a rendőrök a prevencióra, ezért valamennyi iskolába ellátogatnak, ahol mind a diákokat, mind szüleiket és a pedagógusokat tájékoztatják a kábítószerek veszélyeiről.

 

Eltűnt Gervai Csaba

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság Kemecsei Rendőrőrse a kemecsei férfi felkutatásához kéri a lakosság segítségét.

 

Bilincsben a rabló

A nagykőrösi rendőrök elfogták azt a férfit, aki az utcán rabolt ki egy helyi nőt.