Lopott bankkártyával vásárolt
A Tapolcai Rendőrkapitányság befejezte a 30 éves Sümeg környéki férfi ügyében folytatott vizsgálatot.
Egy Sümeg környéki idős nő január elején az egyik egészségügyi intézmény várójában őrizetlenül hagyta táskáját, melyben benne volt a pénztárcája. Napokkal később otthon vette észre, hogy a tárcája üres, pénzének és bankkártyájának csak a hűlt helye maradt. Ekkor nézte át telefonján, és látta a kártyájával való vásárlásokról szóló értesítéseket. Ezután tett bejelentést a rendőrségre.
Az adatgyűjtés eredményeként a nyomozók azonosították az elkövetőt, majd gyanúsítottként hallgatták ki. A 30 éves helyi férfival szemben információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt folyt eljárás.
A Tapolcai Rendőrkapitányság az ügy vizsgálatát befejezte, és az iratokat vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.