Megszerezte a szobatársa bankkártya adatait

2021. 07. 29., cs - 07:11
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A 21 éves férfi több alkalommal vásárolt jogosulatlanul különböző internetes oldalakon. Az esztergomi rendőrök azonosították a tettest és őt gyanúsítottként kihallgatták.

A sértett és a 21 éves gyanúsított egy szobában lakott, egy tokodaltárói szállón. A tettes megszerezte a szobatársa bankkártyájának adatait, és azzal 2021 januárjában 15 alkalommal, februárban 3 alkalommal, májusban szintén 3 alkalommal vásárolt különböző internetes oldalakon. A 21 éves férfi még arra is vállalkozott, hogy amikor a szobatársa új bankkártyát csináltatott, annak adatait is megszerezte és a vásárlásokat folytatta. Ezzel több mint 360 ezer forint kárt okozott. A feljelentést követően az esztergomi nyomozók azonosították a várpalotai férfit, akit gyanúsítottként kihallgattak. Ellene csalás bűntett miatt indult büntetőeljárás.


Hírfolyam

 

Lejárnak a pontjai

Az elkövető egy telefontársaság nevében küldött üzenettel csalt ki pénzt egy miskolci sértettől. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Mátrix Projekt keretében folytatja a küzdelmet az internetes csalók ellen.

 

Sok volt a rovásán

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

 

Nyeremény reményével

Egy nyomtatvány kitöltése után hívták fel ismeretlenek a gyanútlan sértettet, majd 14,5 millióval károsították meg.