Őrizetben a Pápán bankrablást megkísérlő férfi

2013. 12. 05., cs - 15:22
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Pápai Rendőrkapitányság kezdeményezte R. Lajos előzetes letartóztatását.

Mint arról korábban beszámoltunk 2013. december 4-én 11 óra 30 perc körül egy késsel próbálta meg rávenni egy pápai bankfiók két alkalmazottját a 21 éves borszörcsöki férfi arra, hogy öt millió forint készpénzt adjanak át részére. Az alkalmazottak a pénz átadását megtagadták és egy, az épület hátsó helyiségében tartózkodó kollégájukat hívták segítségül, mire a férfi sietve távozott a bankfiókból.

A gyanúsítottat – a róla rendelkezésre álló személyleírás alapján – alig fél órával később a pápai buszpályaudvaron fogta el Nagy Ákos r. százados, bűnügyi osztályvezető, miután a nyomozók forró nyomon indultak az elkövető felkutatására. A bűncselekmény elkövetéséhez használt kés a buszpályaudvar közelében lévő egyik műanyag hulladékgyűjtőből került elő.

R. Lajos ellen rablás bűntett kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – őrizetbe vétele mellett – indított eljárást a Pápai Rendőrkapitányság és egyúttal kezdeményezte előzetes letartóztatását. A férfi gyanúsított kihallgatása során beismerő vallomást tett.   


Kapcsolódó oldalak