Őrizetben az autófeltörő
A sértett kerékpárral indult az autóját feltörő férfi nyomába, utolérte és visszatartotta a rendőrök kiérkezéséig. A székesfehérvári nyomozók a tolvajt őrizetbe vették.
Mezőszentgyörgyön a Kossuth utcában egy parkoló gépkocsit kinyitott egy férfi és abból egy autóstáskát vitt el. Az éppen akkor hazaérkező tulajdonos látta, amint autója mellől egy alak kerékpárral sietve távozik. A sértett felugrott saját kerékpárjára és üldözőbe vette a feltételezett tettest. Amikor utolérte a tolvajt megállította és a közben szintén kétkerekűvel odaérkező barátja segítségével visszatartotta a rendőrök kiérkezéséig. A férfi közben mindkettőjüket szidalmazta és fenyegetette.
A helyszínre érkező járőrök F. Kálmán 34 éves mezőszentgyörgyi lakost elfogták és a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra előállították, ahol a nyomozók lopás vétség, valamint zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették.